تلکس رخداد 24: توان دفاعي كشور بدون جمعيت جوان كم مي‌شود
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 - 18:05     کد خبر: 10642

امام جمعه كرج گفت: در ايران مي‌گويند اگر خانمي در۳۰، ۳۵ سالگي باردار شود بچه‌اش منگل مي‌شود و غربالگري‌هايي كه محل بحث است را چند بار انجام مي‌دهند كه افراد اصلاً رغبت نكنند كه به اين سمت حركت كنند. اين‌ها توطئه‌هايي است كه انجام مي‌گيرد.

رخداد24 : به گزارش رخداد، آيت‌الله سيدمحمد مهدي حسيني همداني در خطبه‌هاي نماز جمعه ۲۴ ارديبهشت كرج با اشاره به حملات اخير رژيم صهيونيستي عليه مردم مظلوم فلسطين، گفت: حملاتي كه عليه غزه و مناطق مختلف فلسطين و توقيف محله شيخ جراح اسرائيلي ها داشتند كه خيلي ديديد در اين روزها كه ددمنشانه محل تاخت و تاز شد كه حالا دستور رفع توقف را هم داده‌اند  براي جبران شكست هائي است كه از مقاومت در اين سال‌ها خورده اند. تلاش مي كنند بن بست هاي سياسي اجتماعي كه در آن افتاده اند با اين حركت ها جبران كنند.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان البرز با بيان اينكه نخست وزير رژيم صهيونيستي براي پوشاندن بي هويتي خود و ايجاد وحدت بين خودشان مردم فلسطين را هدف قرار مي دهند،بيان كرد: وقتي مردك نمي تواند كابينه اش را تشكيل بدهد اوضاع را بحراني مي كند كه شايد براي بي هويتي خودشان وحدتي درست كند. اما آنچه كه خيلي مهم است اين است كه مردم قدس و كرانه غربي رود اردن رويكرد مبارزه مسلحانه را انتخاب كرده اند و اين نشان مي دهد كه صبوري راهبردي كه از قبل داشتند را كنار گذاشته اند و بنا دارند اقدامات اساسي انجام دهند.

آيت الله حسيني همداني با اشاره به ضعف و ناتواني گنبد آهنين در برابر موشك هاي فلسطيني، اظهار كرد: آنهم درست در زماني كه اسرائيل عملياتي به نام حمله در ميانه جنگ را سازمان دهي مي كرد و تلاش داشت كه فعاليت گروه هاي مقاومت در سوريه و لبنان و عراق را محدود كند تا ايران نتواند پايگاههاي استراتژيك خود را مديريت كند. موشكباران هاي اين چند روز نشان داد كه گنبد آهنين اسرائيل ترك خورده و ديگر آرام بخشي براي غاصبان ندارد.

وي با بيان اينكه مقاومت به روز هاي پيروزي خود نزديك مي شود تصريح كرد: امروز وضعيت كودك كشان صهيونيست به گونه اي شده كه اگر تحركي داشته باشند صدها موشك كوچك و بزرگ از سمت گروهها و كشورهاي مقاومت بر سر او فرود خواهد آمد. فرار به سمت پناهگاه ها و صداي غرش موشك ها و انفجار در تل آويو و حيفا نشان داد كه جبهه مقاومت به روزهاي پيروزي خود نزديك مي شود و همه ما به زودي شاهد زوال رژيم منحوس صهيونيستي خواهيم بود ان شاء الله.

رئيس شوراي امور مساجد استان البرز با بيان اينكه ايران هنوز واكنشي نسبت به اقدامات تروريستي رژيم صهيونيستي انجام نداده ،بيان كرد: البته هنوز ايران اقدامي در مقابله با اقدامات تروريستي صهيونيست ها كه چند ماه اخير داشته اند نكرده است از ماجراي ترور كردن شهيد فخري زاده تا موارد ديگر. جا دارد اينجا خاطره شهيد بزرگوار تهراني مقدم را گرامي بداريم كه اين قدرت موشكي منطقه و خار شدن صهيونيست ها به واسطه تلاشهاي اين شهيد بزرگوار و همكاران عزيزش هست. خداوند بر درجات او و ديگر شهداي اين مسير افزوده بگرداند.

آيت‌الله حسيني همداني در بخش ديگري با اشاره به مذاكرات وين، بيان كرد: در مذاكرات وين ولو آمريكا در آن حضور ندارد اما نظراتش را جهت برجام دو و سه و چهار توسط اروپائي‌ها كه دشمني‌شان كمتر از آمريكا نيست القاء مي‌كند. ايران چون تعهدات خودش را انجام داده عجله‌اي ندارد، اما دستگاه ديپلماسي بايد به تذكر رهبري توجه تام داشته باشد كه نبايد اجازه دهد مذاكرات اين دوره فرسايشي شود و آن‌ها بهانه‌تراشي كنند، چون نتيجه حداقلي خواهد شد.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: تقاضاي جدي ما اين است كه دولت مذاكرات را به انتخابات پيش رو گره نزند لذا همه بايد به اين موضوع توجه داشته باشند و دولت هم مواظب اين مسئله باشد.

نماينده ولي‌فقيه در استان البرز در بخش ديگري بابيان اينكه در روزهاي اخير اخباري مبني بر گفتگوهاي ايران و عربستان در عراق به گوش رسيد و چند روز بعد تائيد شد، اظهار كرد: بالاخره امروز عربستان باآن‌همه ثروت و وابستگي به قدرت‌هاي ديگر سيادتي برجهان عرب و قدرتي در منطقه ندارد يعني در واقع كلاه او پشم ندارد.

آيت‌الله حسيني همداني در ادامه افزود: امروز مظلوميت يمن دامن او را گرفته و گرفتارش كرده به‌طوري‌كه نجات خودش را و لو تاكتيكي در تعامل با ايران مي‌بيند. و ايران هم به‌عنوان قدرت برتر منطقه و غرب آسيا كه به‌واسطه مقاومت اسلامي و ايثار مدافعان حرم و خون پاكاني چون حاج قاسم سليماني عزيز به دست آورده از مذاكره استقبال مي‌كند و ان‌شاءالله افرادي كه به مذاكره رفتند مواظب همه جهات هستند و خواهند بود كه منافع ايران از بين نرود.

وي در ادامه با اشاره سي‌ام ارديبهشت‌ماه روز ملي جمعيت، بيان داشت: در سي‌ام ارديبهشت سال ۹۳ رهبري سياست‌هاي كلي جمعيت را ابلاغ فرمودند و به روز ملي جمعيت نام‌گذاري شد. كه متأسفانه تا امروز به‌دقت انجام‌نشده و هنوز نگراني كمبود و پيري جمعيت در آينده باقي است و اين معضلي است كه دوستان بايد با دقت به آن توجه كنند.

امام‌جمعه كرج در ادامه بابيان اينكه يكي از مؤلفه‌هاي قدرت كه دشمنان با آن مقابله مي‌كنند و هر كس هم از آن حرف بزند و يا تبليغ كند مورد هجمه قرار مي‌دهند هم از داخل هم از خارج، جمعيت است، يادآور شد: چند جلسه قبل من سه جلسه راجع به جمعيت صحبت كردم كه عين هر سه هفته هم داخلي‌ها هم خارجي‌ها گفتند اين‌همه مسئله مهم وجود دارد حالا مگر وقت گفتن درباره جمعيت است؟

آيت‌الله حسيني همداني با تأكيد بر اينكه جمعيت يك بحث طراحي‌شده و استراتژيك است، تصريح كرد: مثلاً ما الآن اين‌همه راجع به موشك حرف مي‌زنيم. فرض كنيد ۳۰ سال ديگر جواني نباشد. چه كسي مي‌خواهد دكمه موشك را بزند؟ پيرمردهاي نفس‌بريده كه نمي‌توانند اين كار را بكنند. بايد اين كار با توانمندي انجام شود. وقتي جوان در كشور نباشد توسعه و توليد مي‌خوابد. توان دفاعي كم مي‌شود. آن‌ها دارند استراتژيك فكر مي‌كنند. تا كسي درباره زيادشدن جمعيت صحبت مي‌كند زود به او هجمه مي‌كنند.

وي با تأكيد بر اينكه اقتدار ملي و پيشرفت كشور رابطه مستقيم با جمعيت دارد، ادامه داد: اگر يك‌وقت طبيب نداشتيم از خارج مي‌آوريم. اما جمعيت را كه نمي‌شود از خارج وارد كنيم. نبايد اين مسئله را ساده ديد، لازم است باور عمومي نسبت به مقوله جمعت تغيير كند و گفتمان جديدي در اين رابطه راه بيفتد. دستگاه‌هاي تبليغي و فرهنگي بايد روي اين موضوع جدي كار كنند. همين الآن سياست‌هايي كه آقا فرمودند انجام نمي‌شود. با يك لطايفي از آن مي‌گذرند.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان البرز افزود: من اين را بارها اينجا عرض كردم كه خود كشورهاي غربي در مقالاتشان هست كه خانم‌ها در سن ۴۵ سالگي براي آخرين بار باردار شوند كه پوكي استخوان آن‌ها تا ۲۰ سال يا ۱۵ سال عقب بيافتد. بعد در ايران مي‌گويند اگر خانمي در۳۰، ۳۵ سالگي باردار شود بچه‌اش منگل مي‌شود و غربالگري‌هايي كه محل بحث است را چند بار انجام مي‌دهند كه افراد اصلاً رغبت نكنند كه به اين سمت حركت كنند. اين‌ها توطئه‌هايي است كه انجام مي‌گيرد. به هر جهت در بحث تبليغ و فرهنگ‌سازي بايد كار بيشتري صورت بگيرد.

آيت‌الله حسيني همداني در بخش ديگري بابيان اينكه يكي ديگر از هشدارهاي رهبر معظم انقلاب كه كمتر به آن توجه شده و آثار اين بي‌توجهي در آينده معلوم خواهد شد تذكرهاي متعدد ايشان به حفظ زبان فارسي از گزند است، افزود: ۲۵ ارديبهشت روز پاسداشت زبان فارسي بود عرض كردم كه متأسفانه ديده مي‌شود گاهي صداوسيما با هزينه بيت‌المال برنامه‌هايي را توليد مي‌كند كه زبان فارسي را له مي‌كند و زبان ديگران را تقويت مي‌كند متأسفانه. زبان فارسي‌، زبان شيرين و گويا و پرمحتوايي است بايد بيشتر توسعه پيدا كند و تقويت شود.

وي در بخش ديگري از بيانات خود با اشاره به نكته استاني بيان داشت: نكته استاني تذكري به رسانه‌ها و فضاي مجازي و كساني است كه مشغول تهيه مطلب براي گفتمان سازي و ايجاد شور انتخاباتي هستند و آن اينكه تقوا داشته باشيد و خدا را در نظر بگيريد و مواظب باشيد كه به خاطر دنياي ديگران آخرت خود را خراب نكنيد.

رئيس ستاد امربه‌معروف و نهي از منكر استان البرز با تأكيد بر اينكه آبروي ديگران را حراج نكنيد كه سنت خدا اين است كه در همين دنيا مفتضح خواهيد شد كه ما اين سنت را با چشم خودمان مكرر ديده‌ايم، با اشاره به آياتي از قرآن كريم بيان داشت: «اَللهُ يُدافِعُ عَنِ الَّذينَ آمَنوا» خدا به دفاع برمي‌خيزد براي كسي كه او را بي‌آبرو مي‌كنند. آن‌وقت كسي مي‌تواند در مقابل خدا بايستد؟ بعضي وقت‌ها در ستوني يا پيامي كسي را كلاً ساقط مي‌كنند. بايد مواظب اين مسئله بود.

آيت‌الله حسيني همداني در ادامه با اشاره به انتخابات شوراي شهر و روستا، اظهار داشت: توجه داشته باشيد كه شوراي شهر بايد مجموعه‌اي از افراد با كارايي‌هاي مختلف كه به درد مديريت شهري بخورند باشد لذا به سابقه كاري و رشته تحصيلي و توانائي‌هاي افراد در اين زمينه‌ها توجه داشته باشيد و الا فرد خوبي باشد اما از عمران و شهرسازي و شهرداري اطلاعي نداشته باشد كه ضرر خواهد زد. به‌راحتي سرش كلاه مي‌گذراند. فقط آدم خوبي بودن كه ملاك نيست.

وي با اشاره به خطبه‌هاي اميرالمؤمنين، تصريح كرد: كميل را حضرت فرماندار منطقه‌اي كردند و در مدت فرمانداري او دشمن آنجا را غارت كرد و اسلحه‌خانه را پاك كردند و رفتند. در آن خطبه اميرالمؤمنين خيلي به كميل عتاب كردند. به تعبير استاد ما عصاره‌اش اين مي‌شود كه كميل تو فقط به درد دعاي كميل مي‌خوري. به درد منطقه داشتن نمي‌خوري. آدم خوبي بودن كه فقط كفايت نمي‌كند. بايد كارايي‌هاي لازم را داشته باشد.

نماينده رهبر معظم انقلاب اسلامي در استان البرز در ادامه خاطرنشان ساخت: البته افرادي كه در مسائل فرهنگي و اجتماعي توانمند هستند هم بايد در مجموعه باشند و ما به آن‌ها هم احتياج داريم. همه افراد را نبايد از يك سنخ انتخاب كرد. در هر شهري هر تعدادي كه نياز است بايد از توانمندي مختلف در آن مجموعه‌ها قرار بگيرد.

آيت‌الله حسيني همداني با تأكيد بر اينكه عكس گرفتن و عكس داشتن باكسي دليل بر تائيد او نيست، گفت: ديدم بعضي‌ها عكسي را كه با من داشتند نشر دادند و نوشتند مثلاً كانديداي… كأن مي‌خواهد بگويد كه من دارم او را تائيد مي‌كنم. يادتان باشد هركس از عكس اين استفاده را خواست بكند قطعاً من او را تائيد نمي‌كنم. يعني قطعاً به آن شخص رأي ندهيد. كسي كه از يك عكس اين‌طور سوءاستفاده مي‌كند قطعاً به درد هيچ كاري نمي‌خورد.

وي در بخش ديگري بابيان اينكه مواظب باشيد به اسم وحدت و ائتلاف و وحدت ائتلاف و ائتلاف وحدت و از اين‌جور اسامي موجبات تفرقه به وجود نيايد، گفت: دوستان واقعاً اين اسامي را بي‌مسما نكنند. اگر مي‌خواهيد كاري كنيد دورهم جمع شويد و باهم كاري را انجام دهيد. تشقيق شقوق و انشقاق ثمري ندارد. بالاخره تضارب آرا بكنيد به يك جمع‌بندي برسيد. اسم درست كردن و هركدام ۵۰ نفر دنبال خودمان بكشيم ثمره آن‌چناني براي مردم ندارد.

خطيب نماز جمعه كرج در پايان گفت: آدم‌هاي پاي‌كار درست‌وحسابي و سياسي -نه به معناي بد كلمه- كه توانمند هستند اين‌ها را جمع كنيد. همه هم اتفاق داشته باشيد. بياييد شهر و استان را نجات دهيد. من اين را مربوط به‌كل استان عرض مي‌كنم. ما مشكلات فراواني داريم. ثروت زيادي هم داريم. اين منطقه ثروتمند است. بي‌پول نيست؛ اما بدي مديريت و افكاري كه مي‌بينيد هست باعث مي‌شود كه سرمايه‌ها هدر برود.

منبع : ايسنا


 


برگشت به تلکس خبرها