تلکس رخداد 24: تاريخ امتحانات پايان‌ترم دانشجويان تغيير كرد/تغيير دستورالعمل برگزاري آزمون‌ها
سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 15:46     کد خبر: 10638

مديركل روابط عمومي دانشگاه پيام نور از تغيير تاريخ امتحانات الكترونيكي پايان ترم نيمسال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اين دانشگاه خبر داد و گفت: اين تصميم به منظور برگزاري كيفي‌تر آزمون‌ها صورت گرفته است.

رخداد24 : به گزارش رخداد، اميرحسين بهروز ضمن بيان اين مطلب در تشريح علت تغيير زمان برگزاري آزمون‌هاي پايان ترم دانشجويان دانشگاه پيام نور، اظهار كرد: با توجه به ادامه شرايط ناشي از بيماري كوويد ۱۹ و لزوم اتخاذ تمهيدات لازم به جهت برگزاري آمار بالاي آزمون‌هاي الكترونيكي دانشگاه پيام نور در سراسر كشور، همچنين به منظور ارتقاي كيفيت اجرايي در ارزشيابي دروس نظري در نيم‌سال دوم سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۳۹۹، امتحانات در ترم جاري نسبت به تاريخ قبلي در تقويم آموزشي، زودتر برگزار مي‌شود.

وي در ادامه از تغيير دستورالعمل برگزاري آزمون‌هاي پايان ترم دانشجويان اين دانشگاه خبر داد و تصريح كرد: به منظور سهولت در برگزاري آزمون‌ها، استان‌ها مجاز خواهند بود آزمون‌هاي پايان ترم را در بسترهاي متعدد مورد تاييد با هماهنگي اساتيد برگزار كنند. همچين به اساتيد اعلام شده است كه نهايت همكاري را با دانشجويان به عمل بياورند و از فعاليت‌هاي كلاسي و ميان ترم در نمره‌دهي آنها استفاده كنند.

بهروز همچنين با بيان اينكه اساتيد دانشگاه پيام نور مي‌توانند با رضايت دانشجويان زمان جديدي براي آزمون‌ها در نظر بگيرند، اظهار كرد: اساتيد مي‌توانند جهت كاهش بار ترافيكي در صورت هماهنگي و اطلاع‌رساني كامل با دانشجويان، آزمون‌ها را در نوبت‌ها و زمان‌هاي هماهنگ شده ديگر، پيش از تاريخ آزمون برگزار كنند.

مديركل روابط عمومي دانشگاه پيام نور با بيان اينكه آزمون‌ها صرفا بايد از منابع درسي مصوب اعلام شده دانشگاه باشد، اظهار كرد: استفاده از ساير شيوه‌هاي ارزشيابي براي دروس (گروه درسي) با تعداد دانشجوي كمتر از پنج نفر با تشخيص مدرس ذيربط و تاييد رئيس استان مجاز است.

وي يادآور شد: شرايط آزمون دانشجويان دانشگاه پيام نور در نيم‌سال جاري نيز مانند ترم‌هاي گذشته در نهايت دقت، سلامت، نظم و آرامش برگزار خواهد شد و در اين خصوص تمهيداتي در قالب دستورالعمل به استان‌ها در حال ارسال است.

بهروز همچنين در خصوص علت تكرار برخي آزمون‌هاي دانشگاه پيام نور در ترم گذشته نيز گفت: قبل از شيوع كرونا ويروس حدود ۲۰ درصد آزمون‌هاي اين دانشگاه به صورت الكترونيكي برگزار مي‌شد كه اين آمار امروزه به ۱۰۰ درصد افزايش يافته است، بنابراين بسياري از دانشجويان آشنايي كافي با سامانه آموزش مجازي دانشگاه را نداشتند. مثلا پس از امتحان مجازي گزينه پايان را نمي‌زدند يا اينكه به دليل اختلال در اينترنت امكان حضور در اين آزمون‌ها را نداشتند.

وي تاكيد كرد: دانشگاه پيام نور براي اينكه دانشجويان از امتحاني محروم نشوند، در نتيجه آزمون برخي دروس را تكرار كرد تا كساني كه به هر دليلي امكان حضور در آزمون‌هاي آنلاين را نداشتند، مجدد در سرجلسه امتحان مجازي حاضر شوند.

مديركل روابط عمومي دانشگاه پيام نور با بيان اينكه بيش از ۵۰۰ هزار دانشجو در اين دانشگاه مشغول تحصيل هستند، گفت: خوشبختانه اين دانشجويان بدون هيچ مشكلي از طريق سامانه مجازي مركزي دانشگاه آموزش‌هاي مجازي خود را دريافت كرده و آماده برگزاري آزمون‌هاي مجازي بدون هيچ مشكلي هستيم.

منبع : ايسنا


 


برگشت به تلکس خبرها