تلکس رخداد 24: تذكر استاندار به پيمانكار پروژه هشتگرد-طالقان/جاده بايد ايمن سازي شود
چهارشنبه، 8 اردیبهشت 1400 - 14:19     کد خبر: 10636

استاندار البرز گفت: پروژه جاده هشتگرد-طالقان از سال 79 آغاز شده است، در صورت رعايت دستوالعمل‌هاي ايمني ويژه در خصوص رانش‌ها و ريزش‌ها، نصب علائم و هشدارها و تجهيزات نسبت به بهمن گير، ارديبهشت سال جاري افتتاح مي‌شود.

رخداد24 : عزيزاله شهبازي، استاندار البرز، پيش از ظهر امروز، در بازديد از روند تكميل پروژه جاده هشتگرد-طالقان، با بيان اينكه اين جاده از سال ۷۹ آغاز شده، گفت: در مدت ۲ سال اخير، تمامي موانع پيشرفت اين پروژه كه در حدود مسؤوليت دولت بود با پيگيري‌هاي جدي برطرف شد تا پيمانكار با فراغ بال به كار خود ادامه دهد.

وي ادامه داد: در ابتدا اين مسير يك جاده دسترسي روستايي بود و زيرساخت مناسبي براي آن تأمين نشده بود ولي اكنون تمامي تدابير لازم جهت استفاده گردشگري و جاده اي شهري براي تردد مردم طالقان به سمت شهرجديد هشتگرد انديشيده شد.

شهبازي ادامه داد: در مسير بازديد امروز تذكرات لازم را جهت نصب علائم هشداري و رانندگي، تجهيز مسير به بهمن گير و همچنين ايمن سازي جاده در خصوص رانش و ريزش را دادم.

وي اظهار كرد: اساسا هيچ پيمانكار طلب كار دولت نمانده و مطالبات خود را دريافت كرده است و پيمانكار اين جاده نيز مطالبات خود را دريافت كرده و بايد در خصوص تكميل تمامي موارد ذكر شده، اقدام كند.

به گفته استاندار البرز پيش بيني امكانات امدادي، انتظامي، راهداري و پشتيباني تلفن همراه نيز از اهم امور اين جاده است.

وي افزود: بيش از ۱۳۰ ميليارد تومان تاكنون براي اين جاده هزينه شده و در خصوص تونل نيز امور در حال انجام است و حفاري آن صورت گرفته و ۱۰۰ ميليارد تومان اعتبار جهت تكميل تونل نيز لازم است.

منبع :فارس


 


برگشت به تلکس خبرها