تلکس رخداد 24: به دنبال شكستن انحصار واردات هستيم
چهارشنبه، 8 اردیبهشت 1400 - 17:26     کد خبر: 10634

نماينده ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ گفت: در مجس به دنبال اين هستيم كه انحصار در واردات شكسته شود.

رخداد24 :به گزارش رخداد، علي حدادي در نشست با اصحاب رسانه كه روز چهارشنبه هشتم ارديبهشت برگزار شد، با اشاره به در پيش داشتن روز شوراها گفت: مجلس شوراي اسلامي، شوراهاي شهري، روستايي و محلي از اركان اصلي در اداره امور كشور است و اين تعاريفي است كه بر طبق قانون اساسي در مورد شوراها وجود دارد.

به گزارش ايسنا، وي تاكيد كرد: در بخش ديگري از قانون اساسي هم  براي  شوراها تعاريفي در بحث امور نظارتي شوراها در حوزه هاي مختلف اجتماعي اقتصادي، فرهنگي و ديگر موارد اعلام شده است.

رييس هيات عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي استان البرز با بيان اينكه قانونگذار وظائف محكمي را براي شوراها تعريف كرده است، افزود: متاسفانه برخي از شوراها خارج از وظائف خود به اموري ورود كرده و مشكلاتي را براي خود و شهروندان ايجاد مي كنند.

وي با اشاره به اهميت كارآمد سازي شوراها گفت: در رابطه با ثبت نام ها بايد دقت شود، در اين رابطه هيات هاي اجرايي و نظارتي از جمله فرمانداران بايد به فرآيند ثبت نام داوطلبين و شرايط آنها توجه كنند.

حدادي با تاكيد بر اهميت دقت در بررسي صلاحيت داوطلبين شوراهاي استان در سطح هيات هاي اجرايي و يا  هيات هاي نظارت استان و شهرستان ها بيان كرد: موضوع مهم در بررسي صلاحيت ها در سطح هيات هاي مختلف اجرايي و نظارتي توجه به مسئله كارآمدي شوراها است.

وي بيان كرد: در سطح استان بر اساس تاييد هيات نظارت  بر انتخابات بالغ بر ۱۳۷۴ نفر از ميان داوطبين ثبت نامي براي شوراهاي اسلامي استان البرز تاييد صلاحيت شده اند كه اين آمار بيش از ۷۲ درصد ثبت نامي ها را تشكيل مي دهد، در اين ميان بالغ بر ۲۵۶ نفر توسط هيات نظارت شهرستان رد صلاحيت شدند كه تنها حدود  ۱۸درصد كل داوطبين ثبت نامي بوده است.

 رئيس هيات عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي استان البرز با توضيح اينكه بر اساس اعلام هيات اجرايي انتخابات استان البرز بالغ بر ۱۶۳۷ نفر از داوطلبين ثبت نامي شوراهاي استان تاييد صلاحيت شدند، عنوان كرد: از ميان ثبت نام كنندگان ۶۵ نفر انصرافي داشته‌ايم.

وي تاكيد كرد: بر اساس اعلام هيات نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي استان آمار داوطلبين تاييد صلاحيت شده شوراهاي اسلامي استان البرز بر اساس اعلام هيات نظارت انتخابات به ترتيب در سطح شهرستان هاي فرديس، نظرآباد، چهارباغ، ساوجبلاغ، اشتهارد، طالقان و كرج بالغ بر ۷۸، ۹۱، ۶۳، ۸۵، ۷۵، ۸۲ و ۸۷ درصد بوده است.

حدادي در ادامه بر اهميت كارآمدي شورا و ارائه عملكرد خوب از سوي اين پارلمان هاي محلي تاكيد كرد و ادامه داد: از ۸ الي ۱۲ ارديبهشت ماه داوطلبين رد صلاحيت شده انتخابات اين دوره شوراهاي اسلامي فرصت دارند كه شكايات يا اعتراضات خود را به صورت مكتوب به فرمانداري ها تحويل دهند و اين شكايات از طريق فرمانداري ها به هيات نظارت استان ها واصل مي شود.

رئيس هيات عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي استان البرز با اشاره به آنچه قرار است كه در صحن مجلس شوراي اسلامي در بحث نظارت بر عملكرد شوراها مصوب شود، گفت: اصلاح قانون انتخابات كه به دوره كنوني انتخابات نرسيد، اما براي اين دوره قرار است كه هيات نظارت بر عملكرد ۴ ساله شوراها تشكيل دهد كه عامل بازدارنده اي به جهت جلوگيري از تخلف برخي شوراها خواهد بود.

وي در ادامه بيان كرد: اگر عملكرد شوراهاي شهر و روستا مثبت باشد به تبع در كارآمد سازي نظام و ارائه خدمات ارزنده و شايسته به مردم مي تواند اثر بخش باشد.

حدادي با اشاره به اينكه متاسفانه عملكرد برخي شوراها عملكرد خوبي نيست، عنوان كرد: به همين دليل است كه بحث نارضايتي مردم و مشكلات ايجاد شده براي آنها و اينكه توسط شوراها بايد خدمات موثر به مردم ارائه دهند بسيار مهم است.

وي با تاكيد بر اهميت مشاركت حداكثري در انتخابات شوراها در راستاي حفظ منافع ملي گفت: سرنوشت چهار سال يك شهر يا روستا قرار است كه توسط افراد حاضر در اين دوره شوراها رقم خورد؛ در نتيجه اين افراد بايد صلاحيت لازم بر اساس توانمندي ها را داشته باشند، شورايي بايد افرادي با تجربه، داراي تخصص لازم و تحصيلات شهري مرتبط باشند و سوابق كافي لازم  را هم داشته باشند.

رئيس هيات عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي استان البرز عنوان كرد: اكنون شاهد اين هستيم كه مشكلات جامعه امروز و وضعيت آن عليرغم ظرفيت موجود در نقاط مختلف مناسب نيست.

وي توضيح داد: وقتي براي نهاده هاي كشاورزي ارز لازم داده مي شود؛ نبايد اكنون نبايد بحث واردات ور اين حوزه اينگونه باشد و  مسئله مرغ در جامعه را داشته باشيم.

حدادي تاكيد كرد: در مجس به دنبال اين هستيم كه انحصار در واردات شكسته شود و مجلس به جد به دنبال مقابله با فرارهاي مالياتي است، در بحث توليد هم به موضوع رشد نقدينگي توجه مي شود؛ چرا كه متاسفانه اين مولفه وارد توليد نمي شود.

وي با تشريح اينكه در البرز ظرفيت ها، پتانسيل ها و قابليت هاي در حوزه هاي گردشگري، خدمات و توليد بسيار است، گفت: به عنوان نمونه در توليد دارو از جمله واكسن هاي توليدي كنوني توليدكنندگان البرزي توانايي بالايي دارند.

نماينده مردم ساوجبلاغ ، طالقان و نظرآباد در مجلس شوراي اسلامي افزود: بايد سنجيده شود كه چند درصد صنعت استان و چه ميزان آن راكد آن است و دليل ركود در صنايع كدام عوامل است.

وي در مورد حمايت از تعاوني ها كه متاسفانه به آن توجهي نمي شود، گفت: حمايت همراه با نظارت در مورد اين بخش مهم است، در روستاها و شهرها بايد به فكر ايجاد تعاوني هاي متعدد با توجه به وجود نيروهاي توانمند روستايي و ضرورت اشتغال زايي آنها باشيم.

حدادي عنوان كرد: موفقيت كشور در بخش توليد همين موضوع است كه توجه به توانمندي جوانان و نخبگان، شركت هاي دانش بنيان و بخش خصوصي اهميت بالايي دارد.

وي تاكيد كرد: بايد به بخش خصوصي اعتماد كرد و حمايت از اين حوزه به معناي خصوصي صورت گيرد، بخش خصوصي ثابت كرده كه توانمندي هاي زيادي دارد.

نماينده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد كه بايد تصدي گري از بخش دولتي گرفته شده و بخش خصوصي  واگذار شود و دولت بر كار آنها تنها نظارت كند.

منبع : ايسنا


 


برگشت به تلکس خبرها