تلکس رخداد 24: همچنان براي آغاز به كار متروي كرج منتظر بمانيد
شنبه، 28 فروردین 1400 - 12:22     کد خبر: 10632

عضو شوراي شهر كرج با اشاره به اينكه قرار بود در صورت رفع موانع، متروي كرج از اواخر فروردين كار مسافرگيري را انجام دهد، گفت: اما مشكلاتي بر سر راه اين پروژه وجود دارد كه افتتاح آن را به تأخير مي‌اندازد.

رخداد24 : به گزارش رخداد، محمدحسين خليلي اردكاني گفت: اگرچه امور مربوط به مترو كرج به خوبي پيش مي‌رود و هر هفته دو جلسه با حضور شهردار براي بررسي آخرين وضعيت پروژه برگزار مي‌شود، اما همچنان موانعي بر سر راه پروژه وجود دارد كه بهره‌برداري از آن را با كندي مواجه مي‌كند.

خليلي اردكاني با بيان اينكه قرار بود اواخر فروردين ماه متروي كرج كار مسافرگيري بين دو ايستگاه ۴۵ متري گلشهر تا جهانشهر را آغاز كند، گفت: يكي از مهمترين مشكلات دير رسيدن منابع مالي است. در حال حاضر تكميل اين بخش از قطار شهري كرج به ۴۰۵ ميليارد تومان اعتبار نياز دارد و اگرچه ۴۸۰ ميليارد تومان اوراق مشاركت براي اين پروژه تصويب شده اما اين منابع در زمان مناسب به پروژه نمي‌رسد. به همين دليل به جاي فرودين ماه بايد اميدوار بمانيم كه متروي كرج در ارديبهشت كار خود را آغاز كند و اگر در ماه آينده هم به سرانجام نرسيد تمام تلاش خود را انجام خواهيم داد تا آخر شوراي پنجم اين بخش از مترو به اتمام برسد.

اين عضو شوراي شهر كرج ادامه داد: در حال حاضر امور مربوط به برق پروژه انجام شده و شفت مربوط به انتقال قطار به تونل هم در حال اتمام است. قطار متروي كرج نيز براي تعميرات اساسي بايد به تهران منتقل شود كه اميدواريم طي روزهاي جاري انتقال يابد.

وي افزود: سال گذشته به دليل كمبود سيمان، برنامه زمانبندي پروژه تا حدي با تأخير مواجه شد اما در حال حاضر مشكلي براي تأمين سيمان وجود ندارد.

خليلي اردكاني تصريح كرد: به طور كلي پروژه ۹۵ درصد پيشرفت داشته و تمام تلاش خود را مي‌كنيم تا هر چه زودتر پنج درصد باقي مانده هم به سرانجام برسد.

منبع : ايسنا

 


 


برگشت به تلکس خبرها