تلکس رخداد 24: افزايش بستري بيماران مبتلا به كرونا در البرز نگران كننده است
چهارشنبه، 11 فروردین 1400 - 11:19     کد خبر: 10616

رئيس مركز اورژانس و فوريت‌هاي پزشكي البرز گفت: ديروز تعداد مراجعان سرپايي به مراكز درماني به ۱۶۰۰ نفر رسيده اين در حالي است كه در اسفندماه در بدترين حالت بين ۹۰۰ تا هزار نفر بود.

رخداد24 : به گزارش رخداد، دكتر مهرداد بابايي با اشاره به آخرين وضعيت شيوع كرونا در البرز اظهار كرد: در حال حاضر به جز شهرستان‌هاي اشتهارد و طالقان كه در وضعيت زرد قرار دارند، ساير شهرستان‌هاي البرز نارنجي هستند.

وي ادامه داد: در حال حاضر ۴۶۹ بيمار در بيمارستان‌هاي البرز بستري هستند اين در حالي است كه طي دو روز گذشته تعداد بستري‌ها حدود ۴۲۶ نفر بوده است.

وي اضافه كرد: به طور ميانگين روزانه حدود ۲۰ نفر به بيماران بستري استان اضافه مي‌شود و اين روند افزايش نگران كننده است.

اين مسئول با اشاره به اينكه طي هفته گذشته تعداد مراجعان سرپايي به مراكز درماني نيز افزايش قابل توجهي داشته، گفت: ديروز تعداد مراجعان سرپايي به مراكز درماني به ۱۶۰۰ نفر رسيده اين در حالي است كه در اسفندماه در بدترين حالت بين ۹۰۰ تا هزار نفر بود.

بابايي افزود: اين افزايش تعداد بيماران سرپايي و بستري شده ناشي از فعاليت روزهاي آخر سال گذشته است و نتيجه سفرهاي نوروزي تا دو هفته ديگر بروز مي‌كند.

سخنگوي ستاد كروناي دانشگاه علوم پزشكي البرز گفت: طي روزهاي اخير حدود ۱۰۰ تخت به تخت‌هاي كرونايي استان اضافه شده تا پاسخگوي بيماران جديد باشيم.

وي ادامه داد: طي ۲۴ ساعت گذشته شش نفر در البرز بر اثر ابتلاي قطعي به كرونا جان خود را از دست داده‌اند.

منبع :ايسنا


 


برگشت به تلکس خبرها