تلکس رخداد 24: ماجراي برچيده شدن شبانه المان "پيانو" در تبريز
سه شنبه، 10 فروردین 1400 - 17:03     کد خبر: 10613

در حالي كه نصب المان پيانو در فلكه دانشگاه تبريز مورد استقبال مردم و به خصوص اهالي فرهنگ شهر قرار گرفت اما اين المان، شبانه و به دلايل نامعلومي با استفاده از جرثقيل برچيده شد.

رخداد24 : بامداد گذشته، خبري در فضاي مجازي با عنوان برچيده شدن اين المان هنري در شهر اولين‌ها و شهري كه روزگاري مهد فرهنگ و هنر محسوب مي‌شد، باعث دلسردي و ناراحتي جمعي از اهالي فرهنگ تبريز شد.

اين المان به مناسبت عيد نوروز و سال جديد در فلكه دانشگاه شهر و كنار حوضچه‌ي آب نصب شده بود تا گامي براي ارتقاي چهره فرهنگ و هنر شهر باشد. نصب المان‌هاي نوروزي هم‌چون تابلوفرش، سماور، راديو و ... نيز معمولا هر ساله در ايام ابتدايي سال در نقاط مختلف شهر انجام مي‌گيرد.

در اين خصوص سيد قاسم ناظمي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي در صفحه شخصي خود با انتقاد از حذف المان پيانو از سطح شهر، نوشت: نصب و برچيدن سازه‌هاي شهري جزو اختيارات شهرداري‌ها است اما كاش براي هميشه مديران جرئت كنند و كساني را كه در كار آن‌ها اعمال نظر مي‌كنند را به مردم معرفي نمايند و اگر قرار است المان پيانو برچيده شود، ما آماده‌ايم آن را در يكي از مراكز فرهنگي نصب كنيم.

جا به جايي المان پيانو به جهت الزامات ترافيكي/ مردم به شايعات توجه نكنند

محمدباقر خوشنواز شهردار منطقه دو تبريز نيز در اين راستا از جانمايي مجدد المان پيانو در بلوار ۲۹ بهمن تا ۴۸ ساعت آينده خبر داد.

وي اظهار كرد: المان پيانو در راستاي زيباسازي و توجه به سيماي شهر نصب شده بود اما پس از جانمايي مشخص شد كه محل انتخاب شده براي آن به لحاظ اين‌كه يك ميدان پرتردد است و المان نيز دقيقا در مجاورت خط عابر پياده واقع شده، مناسب نبود.

وي يادآور شد: علاوه بر اين، خواه يا ناخواه توجه رانندگان به المان نيز جلب شده و امكان ايجاد خطر براي عابران پياده وجود داشت، كه به همين خاطر المان مذكور برداشته شد تا در ۴۸ ساعت آينده و پس از آماده سازي بسترهاي مورد نياز، در همان مسير بلوار ۲۹ بهمن، حوالي راهنمايي مجددا نصب شود.

منبع :ايسنا


 


برگشت به تلکس خبرها