تلکس رخداد 24: هدف آمريكا از تروريست خواندن سپاه از بين بردن اراده ملت ايران است
سه شنبه، 20 فروردین 1398 - 18:54     کد خبر: 9262

نماينده ولي‌فقيه در استان البرز هدف آمريكا از تروريست خواندن سپاه را، از بين بردن اراده ملت ايران دانست.

رخداد24 :به گزارش رخداد، در سالروز ولادت باسعادت سرور آزادگان جهان، پيشواي انسان‌ها حضرت سيدالشهدا اباعبدالله الحسين (ع) و روز پاسدار، صبح امروز جمعي از پاسداران انقلاب اسلامي با حضور در حسينيه امام خميني رضوان‌الله تعالي عليه ضمن تجديدعهد و ميثاق با آرمان‌هاي نظام اسلامي با نماينده رهبر معظم انقلاب اسلامي در استان البرز ديدار كردند.

آيت‌الله سيد محمدمهدي حسيني همداني در ابتداي سخنان خود، ضمن عرض تبريك به مناسبت اعياد شعبانيه، توصيه‌هايي در خصوص بهره بردن از اين ماه معظم بيان داشت و غفلت نكردن از روزه و استغفار اين ماه را عامل تقويت روح در مقابل دشمني‌ها و مشكلات دانست.

وي در ادامه با اشاره به هجمه اخير آمريكا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، به‌كارگيري حركات نمادين در اين زمينه را ارزشمند دانست و اظهار كرد: گاهي حركات نمادين، مي‌تواند مانع از پيشرفت جرياني شود. لذا از باب نماد، پوشيدن لباس سبز سپاه و اعلام شعار «همه ما پاسداريم» در دفاع از حريم انقلاب كار ارزشمندي است.

نماينده ولي‌فقيه در استان البرز ضمن پراهميت خواندن مناسبت‌هاي روز بيستم فروردين، به شهادت شهيد آويني اشاره كرد و گفت: شهيد آويني با داشتن شخصيتي انقلابي، متدين و تفكري عالي، در قالب هنر توانست از انقلاب اسلامي دفاع كند و ساير هنرمندان اين عرصه ريزه‌خوار خوان او هستند.

آيت‌الله حسيني همداني در ادامه روز فناوري هسته‌اي و آغاز قطع رابطه يك‌طرفه آمريكا با ايران را موردبررسي قرارداد و بيان كرد: در همين روزها بعد از گذشت ۴۰ سال از آن جريان كه كشور، توان و قوت بيشتري پيداكرده است، آمريكا سپاه را تروريست اعلام مي‌كند كه قطعاً اين اعلام، منشأ آثار خير براي ايران و جهان خواهد شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود، به علل و عوامل دشمني‌هاي آمريكا با ايران، با توجه به گفته‌هاي نظريه‌پردازان و سياستمداران آمريكايي پرداخت و گفت: شكل‌گيري انقلاب ايران بر پايه اسلام ناب، مهم‌ترين عامل دشمني استكبار جهاني عليه ايران است. لذا توصيه‌هاي مكرر رهبر معظم انقلاب مبني بر احياي سبك زندگي اسلامي، راهبردي هوشيارانه است.

امام‌جمعه كرج به مخاطره انداختن منافع ابرقدرت‌ها در خاورميانه و زير سوال بردن بنيان نظام استكباري را، از ديگر عوامل دشمني‌هاي آمريكا برشمرد و افزود: دشمني با رژيم صهيونيستي، الگوي بيداري ملت‌ها بودن، استقلال‌طلبي جمهوري اسلامي، حركت در مسير پيشرفت كشور و اقتدار دفاعي ايران، همه و همه عواملي است كه باعث مي‌شود آمريكا نسبت به ايران احساس خطر كند.

آيت‌الله حسيني همداني رو به افول بودن آمريكا را در دو ميدان قدرت سخت و نرم، امري حقيقي دانست و با استناد به گزارش‌هاي منابع آمريكايي، نمادهايي را براي اثبات افول آمريكا مطرح كرد و اظهار كرد: در ميدان قدرت سخت، آسيب‌پذير بودن تجهيزات نظامي آمريكا باوجود گستردگي قدرت نظامي و شكست‌هاي مكرر در جنگ‌هاي مستقيم و غيرمستقيم و اتكا به جنگ‌هاي نيابتي از نشانه‌هاي افول آمريكاست.

وي افزود: در ميدان قدرت نرم نيز، تلاش اروپا براي خارج شدن از سلطه آمريكا و تزلزل در هم‌پيمانان منطقه‌اي‌اش و نگاه منفي مردم جهان به دولت آمريكا و ناتواني آن‌ها در به‌زانو درآوردن ايران، ازجمله علائمي است كه فروپاشي نظام سلطه را به نمايش مي‌گذارد.

نماينده ولي‌فقيه در استان البرز هدف آمريكا از تروريست خواندن سپاه را، از بين بردن اراده ملت ايران دانست و تصريح كرد: پس از دفاع مقدس، دشمن تحت جنگ نرم و فرهنگي، به مبارزه عليه ايران پرداخت تا اراده‌ها را مورد هدف قرار داده و فكر تسليم شدن و ناتواني درنبرد عليه آنان را در اذهان بنشاند.

آيت‌الله حسيني همداني تأكيد كرد: آن‌ها ملت ايران را اين‌طور شناخته‌اند كه هر چه اراده كنند به دست خواهند آورد. لذا جنگ اراده‌ها را به راه انداخته‌اند. ما نيز با تقويت اراده و حضور درصحنه و با تحليل درست و به‌موقع، مي‌توانيم شكوه پاسداري را جلوه‌گر كرده با ترفندهاي دشمن مقابله كنيم.

همين گزارش حاكيست پيش از بيانات نماينده ولي‌فقيه در البرز، سردار سيد يوسف مولايي فرمانده سپاه امام حسن مجتبي (ع) استان، طي سخنان كوتاهي روز ولادت باسعادت بزرگ پاسدار اسلام و سرور آزادگان جهان حضرت حسين بن علي (ع) را تبريك گفت و به بيان خدمات پاسداران انقلاب اسلامي طي يازده سال گذشته و خدمت‌رساني به مناطق سيل‌زده پرداخت و ياد امام عظيم‌الشأن و فقيد جهان اسلام را گرامي داشت.

در اين مراسم ضمن تقدير از خانواده شهيد مدافع حرم پاسدار «علي‌اصغر الياسي» از تعدادي پاسداران نمونه و جانبازان سرافراز دفاع مقدس تقدير به عمل آمد.

گفتني است در انتهاي اين مراسم، پاسداران سپاه انقلاب اسلامي نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت آيت‌الله حسيني همداني اقامه كردند.

منبع : مهر


 


برگشت به تلکس خبرها