تلکس رخداد 24: قاتل در كمتر از يك روز بعد از جنايتش دستگير شد
سه شنبه، 20 فروردین 1398 - 18:47     کد خبر: 9261

معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي پايتخت گفت: اين متهم طي نزاعي در مهرآباد جنوبي تهران، راننده يك تاكسي را به قتل رسانده بود.

رخداد24 : به گزارش رخداد ، سرهنگ كارآگاه علي وليپور گودرزي، به تشريح اين خبر پرداخت و گفت: ظهر پريروز وقوع يك درگيري منجر به جنايت در ايستگاه مسافربري واقع در خيابان جوزاني به كلانتري ۱۹۱ مهرآباد جنوبي اعلام شد.

وي افزود: با تأييد خبر اوليه، موضوع به اداره دهم ويژه قتل پليس تهران بزرگ، اعلام شد و با حضور كارآگاهان اداره دهم و تيم بررسي صحنه‌ي تشخيص هويت پليس آگاهي پايتخت و انجام بررسي‌هاي اوليه مشخص شد مقتول به نام محسن ۴۷ ساله بر اثر اصابت ضربات جسم تيز به ناحيه گردن و شكم فوت كرده است.

اين مقام انتظامي، عنوان داشت: با تحقيقات ميداني از شاهدان صحنه جنايت، عامل جنايت به نام محمد (۴۹ ساله) شناسايي شد؛ در تحقيقات از شاهدان صحنه درگيري مشخص شد قاتل و مقتول هر دو راننده تاكسي مسافري هستند كه روز پيش از وقوع جنايت نيز بر سر سوار كردن مسافر با يكديگر درگير شده‌اند.

معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس پايتخت، اظهار داشت: شاهدان صحنه جنايت در اظهارات خود به كارآگاهان عنوان داشتند كه مقتول (محسن) سه مسافر خانم سوار كرده بود كه ناگهان محمد (قاتل) به بهانه‌ي اينكه نوبت او براي بردن مسافر است، به سمت ماشين محسن رفت و مسافرين را از ماشين محسن پياده كرد؛ همين موضوع باعث آغاز درگيري لفظي آنها با هم شد كه ناگهان محمد با چاقو چند ضربه به محسن زد و بلافاصله با ماشين خودش محل را ترك كرد.

وي ادامه داد: كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ، با مراجعه به محل سكونت محمد اطلاع پيدا كردند كه وي به واسطه اختلافات شديد خانوادگي مدتي است كه در محل سكونتش حضور ندارد، لذا در ادامه اقدامات پليسي، كارآگاهان اطلاع پيدا كردند كه محمد قصد دارد تا در منطقه فرديس شهرستان كرج خودرو شخصي‌اش را به فروش رساند.

سرهنگ وليپور گودرزي، تصريح كرد: با شناسايي دقيق زمان و محل تردد محمد در منطقه فرديس، كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ، عصر روز ۱۹ فروردين با اخذ نيابت قضائي به شهرستتن كرج رفته و موفق به دستگيري وي شدند كه پس از انتقال به اداره آگاهي تهران بزرگ، تحقيقات از وي آغاز شد كه طي آن صراحتاً به جنايت خود اعتراف كرد و گفت، زمانيكه با محسن درگير شدم، ناگهان متوجه چاقوي زير صندلي راننده داخا ماشين محسن شدم؛ در يك لحظه چاقو را برداشته و چند ضربه به او زده و بلافاصله با ماشين از محل دور شدم؛ امروز نيز قصد داشتم تا ماشين را فروخته و با پول آن متواري شوم كه دستگير شدم.

معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر خاطرنشان كرد: با اعتراف صريح متهم به ارتكاب جنايت، قرار بازداشت موقت از سوي بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه ۲۷ تهران صادر و متهم براي انجام تحقيقات تكميلي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع :مهر


 


برگشت به تلکس خبرها