تلکس رخداد 24: سيل حدود 6700 ميليارد تومان به بخش كشاورزي خوزستان خسارت وارد كرد
دوشنبه، 19 فروردین 1398 - 19:03     کد خبر: 9257

وزير جهادكشاورزي گفت: با توجه به اينكه آب گرفتگي در خوزستان رو به گسترش است برآورد ما اين است كه نزديك به 6 هزار و 700 ميليارد تومان به بخش كشاورزي در زمينه مسائل مربوط به زراعت ، امور دام، آبزي پروري، طيور و ساير زيربخش هاي بخش كشاورزي اين استان خسارت وارد شده است.

رخداد24 : به گزارش رخداد، محمود حجتي روز دوشنبه پس از حضور در كميسيون كشاورزي مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: از تلاش مجدانه كميسيون كشاورزي براي پيگيري مشكلات سيل زدگان به ويژه كشاورزان و توليدكنندگان قدرداني مي كنيم.

حجتي با بيان اينكه قبل از هر چيز شكرگزار خداوند هستيم كه رحمتش را بر ما نازل كرد، ادامه داد: مواهب اين بارش ها بيشتر از خسارت بوده اما خسارت در مناطق مختلف باعث شده مشكلات جدي براي توليدكنندگان به ويژه در بخش كشاورزي پيش آيد.

وي با بيان اينكه خسارت ها به بخش كشاورزي در خوزستان هنوز تداوم دارد، افزود: با توجه به اينكه آب گرفتگي در خوزستان رو به گسترش است برآورد ما اين است كه نزديك به 6 هزار و 700 ميليارد تومان به بخش كشاورزي در زمينه مسائل مربوط به زراعت ، امور دام، آبزي پروري، طيور و ساير زيربخش هاي بخش كشاورزي خسارت وارد شده است.

وي با بيان اين كه عمده خسارت ها نيز در زمينه زراعت بوده است گفت: در استان گلستان بيشترين خسارت را در مرحله اول داشتيم و در استان خوزستان نيز خسارت ها روز به روز در حال افزايش بوده كه به تبع آن خسارت ها به حوزه كشاورزي نيز افزايش مي يابد.

حجتي يادآور شد: خوشبختانه دولت در سه جلسه برگزار شده پس از عيد در رابطه با چگونگي رسيدگي ها، مشكلات سيل زدگان، تامين علوفه و ساير نيازمندي ها مصوبات مناسبي را به ويژه در ارتباط با استان هاي گلستان و مازندران داشته البته استان هايي مانند خوزستان و استان هاي سيل زده اي كه ماهيان سردابي را پرورش مي دهند نياز به مصوبات خاصي دارند كه در دستور كار دولت قرار دارد و در جلسات آتي به آنها پرداخته مي شود.

منبع :خانه ملت


 


برگشت به تلکس خبرها