تلکس رخداد 24: هوانيروز مسجد سليمان در حالت آماده باش قرار گرفت
دوشنبه، 19 فروردین 1398 - 19:18     کد خبر: 9254

فرمانده هواپيمايي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران (هوانيروز) اعلام كرد كه به منظور كمك به سيل زدگان استان خوزستان پايگاه هوانيروز مسجد سليمان در حالت آماده باش قرار گرفته است.

رخداد24 :به گزارش رخداد، امير سرتيپ دوم يوسف قرباني در ادامه اظهار كرد: علاوه بر آماده باش صد درصد پايگاه هوانيروز مسجد سليمان سه فروند بالگرد نيز براي كمك به سيل زدگان به بالگردهاي ارتش در اين شهر اضافه شده اند.

به گفته وي، اكنون 6 فروند بالگرد هوانيروز در شهر اهواز مشغول خدمت رساني به مردم شريف اين منطقه هستند.

فرمانده هوانيروز ارتش اعلام كرد: فعاليت بالگردهاي هوانيروز ارتش همچنان در غرب كشور به ويژه در شهرهاي معمولان، پل دختر و روستاها و مناطق سيل زده استان ها هاي لرستان، گلستان و كرمانشاه ادامه دارد.

امير قرباني خاطرنشان كرد: ما آماده ايم تا به محض درخواست ستاد بحران استان خوزستان از بالگردهاي بيشتري از جمله بالگرد ترابري سنگين شنوك جهت امداد رساني استفاده كنيم.

ارتش جمهوري اسلامي ايران به منظور امدادرساني به مردم سيل زده استان خوزستان يك قرارگاه عملياتي تحت عنوان ذوالفقار تشكيل داده است.

افزايش بارشها از اول فروردين در كشور و افزايش آورد آب از استانهاي بالادست به پشت سدهاي خوزستان و در نتيجه رهاسازي آب از سد كرخه و دز باعث طغيان رودخانه هاي دز، كرخه و كارون و جاري شدن سيلاب در مناطق پايين دست استان شده است.

تاكنون بيش از 210 روستا و 6 شهر در استان خوزستان به دليل خطر آبگرفتگي و سيل ناشي از طغيان رودخانه ها دستور تخليه گرفته اند و امداد رساني هوايي و زميني به سيل زدگان ادامه دارد.

براساس جمعيت هلال احمر خوزستان 152 تيم براي امداد رساني به سيل زدگان تشكيل شده است تاكنون 47 اردوگاه براي اسكان سيل زدگان برپا شده و 30 هزار و 400 نفر در آنها اسكان داده شده اند.

منبع : ايرنا


 


برگشت به تلکس خبرها