تلکس رخداد 24: برپايي نوروزگاه ها حمايت از كسب و كاري ايراني است
جمعه، 16 فروردین 1398 - 10:54     کد خبر: 9248

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز گفت: برپايي نوروزگاه ها حمايت از كسب و كارهاي ايراني به ويژه صنايع دستي توليدي هنرمندان بومي و محلي كشورمان است.

رخداد24 : به گزارش خبرنگار  رخداد، علي درويش پورشامگاه روز پنج شنبه در جريان بازديد از مجموعه كاخ مرواريد مهرشهر در جمع خبرنگاران اظهار كرد: يكي از اتفاقات خوبي كه امسال در ستاد خدمات سفر البرز در كنارهمراهي و ارائه خدمات از سوي دستگاه هاي اجرايي استان ارائه شد اين بوده است كه فراهم كردن سفري ايمن براي هموطنان را در ايام نوروزي داشته باشيم.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز در ادامه با تاكيد بر بهره گيري از ظرفيت هاي بخش خصوصي به عنوان يكي از برنامه هاي مدنظر ستاد خدمات سفر استان البرز گفت: اين اقدام بسيار ارزشمند و قابل تقديراست كه نتيجه آن برگزاري نوروزگاه هاي بسيار پررونق و با نشاط در نقاط مختلف استان بوده است.

وي ادامه داد: هر جا مشاركت بخش خصوصي بكار برده شده است به يقين اتقافات خوبي حادث شده است و با توجه به اينكه البرز داراي ظرفيت هاي فوق العاده براي جذب مسافران است همه مسئولان اين استان به فكر توسعه صنعت پاك گردشگري درالبرز هستند.

درويش پور با اين توضيح كه در توسعه صنعت گردشگري در البرز اشتغال بالايي براي استان نهفته است، توضيح داد: دنبال كردن ظرفيت هاي گردشگري البرز با جديت دنبال مي شود و در اين راستا پيرو سفر پيشين رئيس سازمان ميراث فرهنگي به اين استان ، نگاه ويژه اي براي توسعه صنعت گردشگري در البرز از سوي وي ارائه شد و اين ديدگاه براي ما ارزشمند است.

وي در ادامه با اشاره به ارزشي كه استاندار البرز براي توسعه بخش گردشگري  اين استان مدنظر دارد، گفت: با توجه به وجود اين ديدگاه ها ما نيز مسئوليت و رسالت مهم تري در اين حوزه خواهيم داشت كه بر اساس آن برنامه ريزي لازم را ارائه مي كنيم.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز ادامه داد: هدف اين بوده است كه ايده هاي خلاقانه اي فراهم مي كنيم تا  بتوانيم به حدود 30 تا 40 ميليون مسافري كه در ايامي مانند نوروزاز البرزعبور مي كنند بتوانيم خدمات كافي ارائه دهيم تا دراستان اقامت كرده و چند وقتي ماندگار شوند.

وي در بخش ديگري بيان كرد: قبل از آغاز سال 98 و در اسفندماه سال گذشته ستاد خدمات سفر در البرز شكل گرفت كه دبيرخانه آن در اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري البرز فعال شد و در كنار آن ديگر دستگاه هاي اجرايي موثر در اين ستاد نيز مشاركت لازم را داشتند.

درويش پور توضيح داد: به موازات آن ستاد خدمات سفر درسطح شهرستان هاي البرز نيز شكل گرفت و در كل برنامه ريزي ها و تمهيدات لازم ارائه شد تا مسافراني كه از نقاط مختلف كشور براي سفر از البرزعبور مي كنند اين استان را به عنوان مقصد گردشگري انتخاب كنند، بدين منظور برنامه ريزي ها به گونه اي بوده است كه مسافران نوروزي اوقات خوب، خاطره انگيز و ماندگاري را در البرز تجربه كنند.

وي با تاكيد بر ارائه خدمات رساني خوب و مطلوب براي جذب هرچه بيشتر مسافران و گردشگران در البرز تصريح كرد: در ستاد خدمات سفر هدف مهم اين بوده است كه ميزبان شايسته اي براي هموطنانمان در البرز باشيم.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز گفت: البرز پرتردد ترين محورهاي مواصلاتي در كشور را دارد به گونه اي كه مطابق آمار ارائه شده امسال، از اواخر اسفندماه  سال 97 و همزمان با شروع سفرهاي نوروزي  بالغ بر 28 ميليون تردد در محورهاي موتصلاتي استان البرز ثبت شده است.

وي در ادامه بيان كرد: ميانگين تردد ساعتي در محورهاي مواصلاتي ديگر استان ها حدود 400 مورد است؛ در حالي كه اين ميزان در راه هاي عبوري و محورهاي مواصلاتي البرز بيش از يكهزار و 700 مورد است.

درويش پور اضافه كرد: حجم تردد بالا و عبور تعداد زياد مسافران از محورهاي مواصلاتي البرز موجب شده است تا در ستاد خدمات سفر به راهكارهايي فكر كنيم تا بتوانيم شاهد ماندگاري اين حجم از مسافران  در البرز باشيم كه از اين استان به عنوان درگاه عبوري پايتخت مي گذرند.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز افزود: مسئولان ميراث فرهنگي استان البرز در طول تعطيلات نوروزي در شهرهاي مختلف استان حضور داشته اند و مسائل را رصد كرده اند و در كنار آن بازديدهاي مستمر از واحدهاي اقامتي- پذيرايي سطح البرز انجام شده است تا خدمات مطلوب و با كيفيت به مردم ارائه شود.

وي ادامه داد: برنامه هايي متنوع همانند پرپايي نوروزگاه ها در نقاط مختلف البرز از سوي ميراث فرهنگي استان داشته ايم تا پاتوق هايي براي شادي و نشاط مسافران فراهم شود،  در اين قالب برگزاري نمايشگاه هاي صنايع دستي را داشته ايم كه كلكسيوني از رنگ ها و نماهاي مختلف است.

درويش پور تصريح كرد: برپايي نوروزگاه ها  و مكان هايي اين چنيني در واقع حمايت از كسب و كارهاي ايراني به ويژه صنايع دستي توليدي هنرمندان بومي و محلي كشورمان است كه با هنر بسيار ارزشمند خود كارهايي فاخرتوليد مي كنند.

وي بيان كرد: برگزاري نوروزگاه ها در واقع بستري براي حمايت از هنرمندان صنايع دستي است كه اين اقدامات اجرايي در البرز در مجموع بسيار ارزشمند بوده است

ادامه داد: اگر مي خواهيم البرز ايراني كوچك و پر رونق باشد بايد تلاش كنيم  تا در يكي از بسترهاي مهم اين بخش كه توسعه صنعت گردشگري است رويكردي مهم داشته باشيم و در سال كنوني بايد بتوانيم در كنار مشاركت بخش خصوصي با برنامه ريزي هاي دقيق، منظم و مطلوب نتايج خوبي را رقم بزنيم.

وي توضيح داد: البرز شايستگي هاي بالايي در بخش گردشگري دارد و مردم ديگر نقاط ايران، البرز را با جاذبه هاي كم نظير و همچنين شرايط اقليمي مناسبي مي شناسند كه اين استان داراي آن است، از سويي ديگر البرز منابع آبي مهم و صنعتي پررونق دارد كه در كشور مطرح و شاخص است.

درويش پور در ادامه در خصوص برپايي نمايشگاه دائمي صنايع دستي در البرزگفت: هدف مهم اين است كه نمايشگاه هايي داشته باشيم كه به رونق كسب و كار هنرمندان منجر شود و از طرفي نقشي مهم در توسعه گردشگري البرز داشته باشد؛ در نتيجه با مشاركت بخش خصوصي برپايي چنين نمايشگاه هايي ارزشمند است، اما اينكه برگزاري چنين نمايشگاه هايي فصلي باشد يا دائمي نيازمند انجام مطالعات بيشتر  و در كنار آن امكان سنجي است.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز در پايان افزود: برگزاري نمايشگاه هاي هدفمند و اثربخش مهم است تا بتوانيم حوزه هاي مختلف ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري البرز را پيش از گذشته رونق دهيم.

منبع :


 


برگشت به تلکس خبرها