تلکس رخداد 24: آمار گردشگران نوروزي به استان البرز افزايش يافت
سه شنبه، 13 فروردین 1398 - 14:20     کد خبر: 9247

مدير كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي البرز گفت: آمار حضور گردشگران و مسافران نوروزي در اين استان به جز در روزهايي كه شاهد بارندگي بوديم نسبت به سال گذشته رشد بالايي داشته است.

رخداد24 : به گزارش رخداد، حجت الاسلام فخرالدين صابري روز سه شنبه با بيان اين مطلب افزود: در اين مدت ميزان حضور گزدشگران در البرز 40 درصد افزايش داشته است

وي با بيان اينكه ستاد خدمات سفر از 25 اسفند فعاليت خود را در استان آغاز و تا 16 فروردين ماه نيز ادامه دارد اظهار داشت: مهم ترين بخش كار ارائه خدمت به مسافران و گردشگراني است كه به استان مي آيند كه براي تحقق هر چه بهتر اين مهم بخشي از كار به به بخش خصوصي بر اساس روال قانوني سپرده شد.

صابري با بيان اينكه چندين نوروزگاه در كاخ مرواريد، محوطه تاريخي ازبكي و تالاب صالحيه با كمك بخش خصوصي در حال برگزاري است افزود: در اين نوروزگاه ها غرفه هايي با كمك اداره كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي در اختيار هنرمندان صنايع دستي قرار گرفته كه در زمينه هاي مختلف معرق، جاجيم بافي، كيف، كفش و شيشه محصولات خود را عرضه مي كنند.

وي ادامه داد: در كنار اين غرفه ها، سياه چادرهايي تعبيه شده و محصولات غذايي و موسيقي با هدف ايجاد نوروزي با نشاط و شاداب به مردم ارايه مي شود.

صابري گفت: اگر چه بارندگي در اين ايام وقفه اي در كار ايجاد كرد، با اين وجود مردم از اين موقعيت ها همچنان استفاه مي كند.
وي با بيان اينكه 127 واحد پذيرايي و 57 واحد اقامتي مجوز دار در استان فعال هستند خاطر نشان كرد: علاوه بر اين واحدها، فضاهايي نيز از سوي آموزش و پرورش استان در اختيار مسافران قرار داده شده است.

مدير كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي البرز با اشاره به اينكه بر روند فعاليت واحدهاي پذيرايي و اقامتي به صورت روزانه و مستمر نظارت مي شود گفت: هدف اين است كه اعتماد هر چه بيشتر مسافران و گردشگران جلب شود.

استان البرز داراي حدود 500 اثر تاريخي و طبيعي شناسايي شده است كه تا كنون 271 آثار آنها به ثبت ملي رسيده است.

منبع :ايرنا


 


برگشت به تلکس خبرها