تلکس رخداد 24: آهنگي كه هديه روز تولد نامزد مرتضي پاشايي بود
شنبه، 23 آبان 1394 - 18:24     کد خبر: 3012

رخداد 24: مريم قاسمي در مورد آهنگ روز برفي گفت: اين آهنگ يكي از كادوهاي تولد من بود ، مرتضي هميشه سورپرايز هاي مختلفي براي من در نظر مي گرفت و حتي مواقعي كه مي دانستم هديه اش چيست با يك حركت يا سوژه جديد جديد مرا غافل گير مي كرد و آدم بسيار با ذوقي بود.

رخداد24 : در سالروز در گذشت مرتضي پاشايي خواننده پاپ كشور كه در سال گذشته بر اثر بيماري سرطان داري فاني را وداع گفت هم صحبت شديم با مريم قاسمي نامزد و طراح لباس اين هنرمند جوان كه حالا يك سال پس از در گذشت. وي خاطرات و خصوصيات اخلاقي اين هنرمند را براي ما باز گو مي كند.

مريم قاسمي در مورد آهنگ روز برفي گفت: اين آهنگ يكي از كادوهاي تولد من بود ، مرتضي هميشه سورپرايز هاي مختلفي براي من در نظر مي گرفت و حتي مواقعي كه مي دانستم هديه اش چيست با يك حركت يا سوژه جديد جديد مرا غافل گير مي كرد و آدم بسيار با ذوقي بود.
 
 وي گفت: من با تمام آهنگ و كارهاي مرتضي لحظه به لحظه خاطره دارم آهنگ ستايش را سه سال پيش و در زماني كه در كرج بوديم ساخت و گفت آن را دوست ندارم و سپس چند ترك جديد از آخرين كارهايش به اضافه كار ستايش را روي فلش ريخت و به من داد تا در ماشينم با دقت بيشتر به اين كارها  گوش كنم ، از طرفي چون من به دوستانم موزيك و آهنگ مي دادم اين آهنگ نيز براي چند نفر روي فلش و مموري ريختم ولي متوجه نشدم كدام دوست عزيز اين كار را پخش اينترنتي كرد كه به دليل پخش بي كيفيت مرتضي را بسيار ناراحت كرد و دوباره بعد از بازخواني و تنظيم مجدد خودش كار را پخش كرد.
 
مريم قاسمي در مورد آهنگ هاي كه پاشايي در آلبومش قرار مي داد گفت: مرتضي روي آهنگ هايي كه براي آلبومش انتخاب مي كرد بسيار حساس بود و نظر اطرافيانش در انتخاب اهنگ هاي البومش برايش مهم بود و حتي براي انتخاب راي گيري مي كرد و البته به نظر من بيشتر از بقيه اهميت مي داد.
 
مريم قاسمي در مورد ترك هايي كه بعد از فوت مرتضي به صورت اينترنتي پخش مي شود اظهار داشت: مرتضي در دو سال پيش و قبل از زماني كه به صورت جدي بيماري اش او را آزار دهد ، مشتريان بسياري داشت و به نوعي براي افراد زيادي آهنگ مي ساخت و اين كارها در مرحله اتود يا همان ضبط اوليه براي آنها مي فرستاد، حالا بعد از مرور زمان و اتفاقاتي كه براي او افتاد اين دوستان كارهاي اتود را در كمال بي انصافي به صورت اينترنتي پخش مي كنند كه اين كار به لحاظ اخلاقي درست نيست.
 
وي در مورد دوستاني كه مرتضي براي آنها كار آهنگسازي مي كرد گفت: علي لهراسبي دوست صميمي مرتضي ، مهدي احمدوند و نديم از جمله هنرمنداني بودند كه با آنها به صورت جدي كار كرده است.  
 
قاسمي در مورد خصوصيت اخلاقي پاشايي گفت: او يك ادم فان و فوق العاده شوخ بود حتي انتخاب بعضي از قافيه ها در شعرهايش مي توانيد شاهد اين اخلاق مرتضي باشد.
 
طراح لباس و نامزد مرحوم پاشايي با بيان اينكه تيتراژ ماه عسل جزبهترين كارهاي اين هنرمند است  گفت: اجراي اين كار برايش حس عجيبي داشت  به نوعي شرح حال مرتضي بود حال مرتضي اصلا خودب نبود، مرتضي سرما خوردگي داشت و همان طور كه مي دانيد در دوران شيمي درماني اضافه شدن يك بيماري مثل سرما خوردگي واقعا شرايط جسمي را بدتر از قبل مي كند خيلي كشنده و خسته كننده است اما با وجود اين شرايط به اسرار آقاي عليخاني اين آهنگ را در ظرف سه روز ساخت و تنظيم كرد كه قابل ستايش است.
 
وي در پايان با اينكه بغض گلويش را گرفته بود و اشك از چشمانش جاري مي شد گفت: مرتضي آهنگ جاده يك طرفه و نگران مني را خيلي زياد دوست مي داشت اما معتقد بود آهنگهايش مثل بچه هايش هستند و همه را دوست دارد ، ولي در مورد نگران مني حس حال و روز خودش مي دانست، دوستان نزديكم مي گويند كه  شعر ها و كارهاي مرتضي انگار يك مخاطب دارد ، و من آن هستم الان كه در موردش صحبت مي كنم بسيار دلتنگ تر شدم .

 

منبع :شفاف

 

 


برگشت به تلکس خبرها