رخداد 24: خدمات حقوقي رايگان به اعضاي خانه مطبوعات البرز ارائه مي شود
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 14:17     کد خبر: 9267

مدير عامل خانه مطبوعات البرزگفت: طبق برنامه ريزي انجام شده ، اعضاي اين خانه در صورت نياز ،خدمات حقوقي رايگان دريافت خواهند كرد.

رخداد24 : به گزارش رخداد، اكبر حيدري روز يكشنبه با اشاره به فعاليت كميته حقوقي خانه مطبوعات البرز اظهار داشت: خبرنگاراني كه عضو خانه مطبوعات هستند در صورتي كه دچار مشكلات حقوقي و كيفري شوند به آنها خدمات حقوقي ارايه و وكيل رايگان به كمك آنان خواهد آمد.
وي اضافه كرد: هدف ما اين است كه شان و جايگاه خبرنگاران حفظ شود و همه به ارزش واقعي اين قشر از جامعه بيشتر واقف شوند.

حيدري گفت: در صورتي كه خبرنگاري طبق آئين نامه و مقررات مربوط به حوزه خبر عمل نكند ما نيزبه ناحق دفاع نمي كنيم، اما در صورتي كه به ناحق به خبرنگاران و اصحاب رسانه تعرض و توهين شود به آنها از طريق كميته حقوقي مان كمك مي كنيم.

وي ادامه داد: خبرنگاران با كمترين حقوق و مزايا در حال فعاليت هستند، در چنين شرايطي اينكه مسئول و يا فردي به خودش اجازه بدهد كه به خبرنگاران توهين كند از انصاف به دور است.

حيدري گفت: اگر خبرنگاري مطلبي را به اشتباه نشر و يا افترايي زده شود، طبق قانون مي توان اقدام كرد اما اينكه بي دليل كسي توهين كند پسنديده نيست.

وي ادامه داد: انتظار ما از مسئولان نير اين است كه جايگاه خبرنگاران را حفظ كنند و اگر قرار باشد در نشستي به آنها توهين شود، خانه مطبوعات نيز نسبت به اين مسايل ورود مي كند.

بيش از 400خبرنگار عضو خانه مطبوعات البرز هستند.

منبع : ايرنا


 


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها