رخداد 24: مركز شبانه روزي فوريت هاي توليد و سرمايه گذاري در البرز افتتاح شد
چهارشنبه، 7 آبان 1399 - 17:05     کد خبر: 10376

مركز شبانه روزي فوريت هاي توليد و سرمايه گذاري استان البرز به منظور بررسي مشكلات واحدهاي توليدي و طرح هاي سرمايه گذاري افتتاح شد.

رخداد24 :  به گزارش رخداد، افتتاح مركز شبانه روزي فوريت هاي توليد و سرمايه گذاري روز سه شنبه با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري البرز، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز انجام شد. در اين مركز، نمايندگان دستگاه هاي مرتبط با بخش توليد و صنعت مستقر شده و صاحبان صنايع، توليد كنندگان و سرمايه گذاران مي توانند به صورت شبانه روزي مشكلات خود را براي پيگيري از سوي دستگاه هاي اجرايي مطرح كنند.

صادرات در شش ماهه اول سال ۴۳ درصد رشد داشته است

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار البرز در حاشيه اين افتتاحيه با تاكيد بر اينكه در سال «جهش توليد» بايد به شيوه اي عمل كنيم كه كارهايي مانده از گذشته براي واحدهاي توليدي در سال گذشته به سرعت محقق شود، افزود: بايد اقدامات لازم با قيد فوريت براي بنگاه هاي اقتصادي و واحدهاي توليدي انجام شود تا بتوانند فعاليت اقتصادي خود را به طور مستمر انجام دهند.

جهانگير شاهمرادي با بيان اينكه در شرايط جنگ اقتصادي يك طرفه هستيم كه در دنيا بي نظير است افزود: از طرفي شيوع كرونا بر فعاليت هاي اقتصادي ما اثر گذار بوده اما با فعاليت هاي جدي هنوز چرخه توليدمان فعال است و صادرات شش ماهه اول استان البرز، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته كه اين امر نشان دهنده پويايي توليد است.

شاهمرادي گفت: طبق فرمايشات رهبر معظم انقلاب در جنگ اقتصادي، نبايد شب و روز بشناسيم به همين دليل مشكلات واحدهاي اقتصادي و توليدي در هر ساعت از شبانه روز كه مشخص شد بايد همان ساعت براي رفع آن برنامه ريزي كنيم از اين رو تشكيل كارگروه شبانه روزي به منظور برطرف كردن موانع توليد در دستور كار ما قرار گرفت.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري البرز ادامه داد: امروز ساختار اين كارگروه و مركز را در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تشكيل داديم و نمايندگان همه دستگاه هاي اجرايي حضور دارند و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب هر گونه تماسي سريعا در دستور كار عملياتي كارگروه قرار مي گيرد و براي رفع آن برنامه ريزي مي شود تا در كمترين زمان ممكن، مشكلات واحدهاي صنعتي و توليدي برطرف شود. از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح هم امكان ضبط مكالمات تلفني مربوط به مشكلات واحدهاي توليدي مهياست.

كل بنگاه هاي اقتصادي و واحدهاي توليدي، جامعه هدف سامانه هستند

شاهمرادي تاكيد كرد: با همت و عزمي كه در استان وجود دارد و همچنين برنامه ريزي كه در كشور وجود دارد به گونه اي عمل مي كنيم كه واحدهاي صنعتي ما دچار مشكلاتي كه ناشي از مشكلات كاري در استان و يا مربوط به مجموعه اي خارج از استان و كشور باشند درگير نشوند و بتوانيم سريع اين مشكلات را برطرف كنيم.

وي اظهار كرد: ما به سرمايه گذاران قول مي دهيم كه ان شاءلله مشكلات آنها را در اولين فرصت برطرف كنيم تا توليد به قوت خود باقي باشد و ما همگي بتوانيم اين پيچ تاريخي را هم پشت سرگذاشته و با سربلندي كشور را از اين برهه حساس به سلامت عبور دهيم.

شاهمرادي در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين سامانه براي همه بنگاه ها و توليدي ها قابل استفاده است اظهار داشت: هر كسي كه به هر نحوي فعاليت توليدي دارد؛ جامعه هدف ما به شمار مي رود چه بنگاه هاي صنفي توليدي و چه واحدهاي صنعتي چرا كه ما براي همه فعالين اقتصادي كار مي كنيم. حتي اگر مواردي هم در دستورالعمل نباشد قطعا براي آن برنامه ريزي مي كنيم و اجازه نمي دهيم هيچ فعاليت اقتصادي و واحد توليدي دچار دست اندازهاي مرسوم و غيرمرسوم اداري و اجرايي شود.

منبع : روابط عمومي سازمان صمت البرز


 


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها