رخداد 24: كرج فاقد پايانه‌ مسافربري استاندارد است
دوشنبه، 28 مهر 1399 - 20:27     کد خبر: 10374

رئيس كميسيون فرهنگي، ورزشي و اجتماعي شوراي شهر كرج گفت: اين شهر فاقد پايانه‌ مسافربري استاندارد است و شهرداري براي رفع اين مشكل بايد اقدام كند.

رخداد24 : به گزارش رخداد، منصور وحيدي با بيان اينكه موضوع پارك‌سوار و پايانه‌هاي مسافربري دو موضوع جداگانه است، اظهار كرد: در بحث پايانه‌ها در گذشته ضعيف عمل شده و بر اين مبنا انتظار مردم از شوراي شهر و شهرداري بيشتر شده است.

وي با اشاره به اينكه عمليات ساماندهي پايانه‌هاي مسافربري به عنوان يكي از اولويت‌هاي اصلي اجرايي شهر كرج است، افزود: پايانه فرودگاه‌ها و راه‌آهن بايد طوري طراحي شوند كه به عنوان آبرو و ويترين شهر به سود همه باشند، چراكه احداث پايانه استاندارد مسافرت مردم را آسان‌تر مي‌كند.

رئيس كميسيون فرهنگي، ورزشي و اجتماعي شوراي شهر كرج با بيان اينكه پايانه‌ها شاخص‌ها و استانداردهاي تعريف‌شده و خوبي ندارند، تصريح كرد: اين مهم در كيفيت خدمات به مردم تأثير منفي گذاشته و نارضايتي و گلايه‌مندي‌هاي مخاطبان را به دنبال داشته است.

وي با بيان اينكه وجود پايانه در شهر از اصلي‌ترين نيازها و مطالبات مردم است، عنوان كرد: پايانه‌ها رابط ارتباطي جاده‌هاي برون‌شهري و درون‌شهري هستند و مانع تردد اتوبوس‌ها به داخل شهرها مي‌شوند و در بهبود وضعيت ترافيك، كاهش آلودگي‌هاي زيست‌محيطي شهرها و ايجاد امنيت، آرامش، هدايت و مديريت سفرها نقشي به سزايي دارد.

وحيدي در پايان با اشاره به اينكه در سال‌هاي گذشته كار اساسي و بنيادي براي ساماندهي پايانه‌هاي اين كلان‌شهر انجام نشده است، گفت: تاكنون شهرداري تصميم جدي در مورد ساماندهي پايانه‌ها نگرفته و اين مراكز بي‌شك به ساماندهي، نوسازي و برنامه‌ريزي نياز دارند.

منبع : مهر


 


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها